June 1, 2013

NEAL WILLIAMS & RYAN GODOWN TAKE CENTER STAGE AT NEW EGYPT

 

RISLONE URC SPRINT SERIES RESULTS

1st Heat: 1. JJ Grasso 2. Steve Downs 3. Kevin Darling 4. Kramer
Williamson 5. Robbie Stillwaggon 6. Joe Zuczek
2nd Heat: 1. Art Liedl 2. Troy Betts 3. Jonathan Swanson 4. Andy Best
5. Davie Franek 6. Ed Wagner
3rd Heat: 1. Scott Lutz 2. Brian Carber 3. Tim Kelly 4. Dan Mazy 5.
Dave Ely 6. Randy West
B-Main: 1. Ryan Boehlke 2. J.R. Berry 3. Jimmy Stitzel 4. Mark Bitner
5. Keith Prutzman 6. Josh Weller.
Provisional: Joey Biasi

Feature (25 Laps): 1. Art Liedl 2. Kevin Darling 3. Brian Carber 4.
Andy Best 5. Davie Franek 6. Tim Kelly 7. Josh Weller 8. Randy West
9. Kramer Williamson 10. Robbie Stillwaggon 11. Scott Lutz 12. Mark
Bitner 13. Troy Betts 14. Jonathon Swanson 15. Joey Biasi 16. Dan Mazy
17. Jimmy Stitzel 18. JR Berry 19. Joe Zuczek 20. JJ Grosso 21. Dave
Ely 22. Keith Prutzman 23. Steve Downs 24. Ed Wagner 25. Ryan Buhkle

DNQ: Chad Trout, Billy Pauch Jr., Mike Haggenbottom, David Swanson,
Ryan Wilson, Jeff Fithian, Mike Kostic.


358 MODIFIED RESULTS

Make-up Feature from 5/18 (30 Laps): 1. Neil Williams 2. Ron John
Koczon 3. Billy Pauch 4. Gary Butler 5. David Van Horn 6. Ryan Godown
7. Billy Pauch Jr. 8. Jimmy Blewett 9. Sammy Piazza 10. John
McClelland 11. Rocco Infante 12. John Stangle 13. Tad Cox 14. Tim
Apgar 15. Tommy Farrell 16. Brad Freeman 17. Willie Osmun 18. Doug
Ostwald 19. Bob Drayton 20. DJ Ruppert 21. Chris Grbac.
DNS: PJ Oliver, Eric Engstrom.

1st Heat: 1. Jimmy Blewett 2. Mike Lyons 3. DJ Rupperts 4. Billy Pauch
Jr.5. Chris Grbac 6. Brad Freeman
2nd Heat: 1. John McClelland 2. Rocco Infante 3. Ron John Koczon 4.
Tommy Farrell 5. John Stangle 6. Bob Drayton
3rd Heat: 1. Gary Butler 2. Willie Osmun 3. Tad Cox 4. David Van Horn
5. Ryan Godown 6. Billy Pauch

Feature (30 Laps): 1. Ryan Godown 2. Rocco Infante 3. Gary Butler 4.
Tad Cox 5. David Van Horn 6. Neal Williams 7. Ron John Koczon 8. Sammy
Piazza 9. Tommy Farrell 10. Jimmy Blewett 11. Johnny Guarino 12. Bob
Drayton 13. Tim Apgar 14. Brad Freeman 15. John Pakenham 16. Doug
Ostwald 17. Willie Osmun 18. DJ Ruppert 19. Mike Lyons 20. John
Stangle 21. Chris Grbac 22. John McClleland 23. Billy Pauch Jr. 24.
Billy Pauch


FASTRAK CRATE SPORTSMAN RESULTS

1st Heat: 1.Eric Palmer 2. Bryan Kuhl 3. John Aumick 4. Frank Dorry 5.
Steve Hicks 6. Mike Carman
2nd Heat: 1. Rich Steele Jr. 2. Clyde Cox 3. John Micek 4. Jordan Cox
5. Patrick Gold 6. Mark Clauss
3rd Heat: 1. Chuckles Stone 2. Mike Butler 3. Pat Hires 4. Bobby
Dmuchowski 5. Andrew Bohn 6. John Cranstoun

Feature (20 Laps): 1. Mike Butler 2. Eric Palmer 3. Jordan COx 4.
Chuck Steuer 5. Pat Hires 6. Frank Dorry 7. Ryan Simmons 8. Matt
McAnally 9. Kyle Bostick 10. Mark Clauss 11. Rich Steele 12. Patrick
Gold 13. Adam Cox 14. Doug Urbano 15. Bryan Kuhl 16. John Micek 17.
John Aumick 18. Chuckles Stone 19. Ron Barnstead 20. Steve Hicks 21.
Clyde Cox 22. Scott Hyland 23. Bob Rambone 24. Andrew Bohn 25. John
Cranstoun 26. Mike Carman 27. Bobby Dmuchowski 28. Robbie Dunn 29.
Lauren Emmons DNS: Mike Everett